Kurumsal

Kurumsal

1949 yilinda Mustafa Koyuncu ve Ali Riza Özderici tarafindan, Türkiye`nin o yillardaki tek entegre demir-çelik tesisine demir cevheri temin etmek amaciyla kurulan Özkoyuncu Madencilik, bugün Türkiye`nin en büyük madencilik sirketlerinden biri olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Türkiye`nin en zengin demir cevheri yataklarini isleten Özkoyuncu Madencilik, yillik iki milyon tona ulasan istihraci ile ülkemizin en büyük demir cevheri üreticisidir. Sirketimiz, kurulusundan günümüze 60 yili askin bir süredir, kesintisiz olarak entegre demir-çelik tesislerimize demir cevheri temin etmektedir.

Özkoyuncu Madencilik ona yakin açik ve kapali üretim ocagi, cevher zenginlestirme ve boyutlandirma tesisleri, gelismis 
analiz ve laboratuar sistemleri ve makine   bakim-onarim tesisleri ile entegre madenciligin, makinelesmenin ve teknolojik ilerlemenin Türkiye`deki öncülerindendir. Özkoyuncu Madencilik mühendislik ve teknik odakli bir sirkettir.

Özkoyuncu Madencilik, egitim ve saglik hizmetlerine katki, kültürel ve sportif etkinliklerin desteklenmesi, sosyal yardim ve çevre gelistirme çalismalari ile toplumsal gelisime katkisini kuruldugu günden bu yana artirarak sürdürmektedir.

Sirketimizin faaliyetleri, seffaflik, dogaya ve çevreye saygi, çalisanlarimizin hayat kalitesi ve gelisimine odakli ve ülkemizin milli deger ve yeralti zenginlilerinin ekonomiye kazandirilmasi prensiplerine dayanmaktadir.